Rahmi Özkan Kimdir ?

Bu yazımız ile sitemizde ilk defa Avukat biyografisi yazacağız. Rahmi Özkan biyografisine hoşgeldiniz. Türkiye’de unutulmuş  ya da çözülememiş cinayet dosyaları ve çeşitli kayıp vakaları konularını işleyen Müge Anlı, bu işlediği konularda olayı çözümlemeleri ve birçok dosyanın aydınlığa çıkmasıyla oldukça ön plana çıkan ve ekranların sevilen isimlerinden birisi. Müge Anlı bu kadar ön planda iken Ekibini de unutmamak lazım. Müge Anlı ile Tatlı Sert programına yaptığı yorumlarla dikkat çeken ve olayların çözülmesinde büyük emeği bulunan Rahmi Özkan’ın kim olduğu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu makalemizde Rahmi ÖZKAN’ın nereli olduğu ve eğitim hayatı gibi detayları ele alarak bu değerli  ismi sizlere tanıtacağız.

Rahmi Özkan Kimdir ?

Asıl İsmi Hüseyin Rahmi Özkan olsa da medya tarafından ilk ismi fazla kullanılmamakta ve daha çok Rahmi Özkan olarak tanınmaktadır. Özkan, 1939 Yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlkokul ve Ortaokul eğitimini doğduğu yer olan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde tamamlamıştır. Daha sonra Lise eğitimi için Komşu il Diyarbakır’a gitmiş ve lise eğitimini de Diyarbakır Ziya Gökalp lisesi’nde tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra 1958 yılında İstanbul Üniversitesi  Hukuk Fakültesini kazanarak burada üniversite eğitimine başlamıştır. Üniversite dönemi’nde özellikle fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği başarılar ile dikkatleri üzerine çekmiş ve o zaman üniversitelerin üst seviyesi olarak nitelendirilen  Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakütesini temsilen delege olarak katılmıştır.Burada da gösterdiği başarılarla önce Genel kurul Başkanlığına daha sonra ise bu birliğin İstanbul İcra konseyi başkanlığına yükselmiştir. Bu görevini 2 yıl boyunca başarı ile icra etmiştir.

Çalışmaları Ve İş Geçmişi

Rahmi Özkan, Milli Türk Talebe Birliği genel kurulunda gösterdiği başarılar sonucu Ankara’da hükümet ve önemli devlet adamları ile yakın temaslarda bulunmuş   ve bu temaslar sonucu hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hem de Çankaya Köşkü’nde Gençlik lideri olarak Türk gençliğini temsilen çeşitli çalışmalarda bulunmuştur.  En dikkat çeken konuşması ise 1961 Anayasası halk oylamasına sunulmadan önce zamanın Cumhurbaşkanı  Orgeneral Cemal Gürsel ile birlikte radyolarda gençliğe seslendiği ve Anayasa’ya Evet kampanyasını başlattığı konuşması olmuştur.

1970 Ylından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı bir Avukat olarak Serbest Avukatlık görevini icra etmektedir. Avukatlık alanında kendini kabul ettirmiş bir isimdir ve kendisini tamamen Ceza Avukatlığı konusuna odaklamıştır. Bu konuda da tanınan ve ismi bilinen bir isimdir.

Özel Hayatı

Rahmi Özkan, Güzin Özkan ile evli ve 1 Erkek 1 Kız olmak üzere 2 çocuk babasıdır. Müge Anlı’nın ATV ekranlarında yayınlanan programında görev almaktadır. Televizyon dünyası ile tanışması ise Serap Ezgü’nün programında danışman olarak görev yapmasıyla başlamıştır.

About biyografi yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.