Farah Zeynep Abdullah Kimdir ?

Bugün size güzeliği ile olduğu kadar oyunculuğu ile de göz dolduran ve taraflı tarafsız birçok Televizyon izleyicisinin büyük beğenisini ve takdirini toplayan bir isimi tanıtmaya çalışacağız. Farah Zeynep Abdullah’ı daha yakından tanımaya hazırsanız, yazının devamı tam size göre…

Farah Zeynep Abdullah Kimdir ?

Babası Irak Kökenli Annesi ise Türk kökenli olan güzel oyuncu 17 Ağustos 1989 İstanbul doğumludur. Farah isminin hikayesi ise biraz ilginçtir. Farah Arapça kökenli bir isim olup kelime anlamı olarak mutluluk ve neşe anlamlarına gelmektedir. Güzel oyuncu da güler yüzlülüğü ve etrafına verdiği neşe ile bu isme ne kadar layık olduğunu göstermektedir.  Farah ismi Ailesi tarafından kendisine verilmiş olup İran Şahı Muhammed Rıza Şah Pehlevi’nin son eşi olan Farah DİBA’nın isminden esinlenerek verilmiştir. Ailesi bu prensesi çok sevdikleri için Gözlerini yeni açan minik prenseslerine de bu ismi layık görmüşlerdir.

Oyunculuk Geçmişi

Uzun yıllar İstanbul’da kalmış olsalar ve lise eğitimine burada başlamış olsa da Babasının işi nedeniyle İngiltere’in başkenti Londra’ya taşınmak zorunda kalan Ailesi ile birlikte oraya giden Farah Zeynep Abdullah, Lise eğitimini burada tamamlamış ve daha sonra ise Üniversite’ye başlamıştır. Üniversite’de Tiyatro ile yakından ilgilenen Farah burada Closer isimli bir tyiyatro oyununda profosyonel olarak rol almış ve oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Türkiye’de tanınmasını ve birçok çevre tarafından sevilmesini sağlayan Öyle Bir Zaman ki dizi projesine de Üniversite 2. Sınıfa başlamaya hazırlanırken başlamıştır. Gelen teklife hayır demeyen Güzel Oyuncu bu projede Aylin karakterine hayat vermiş ve oyunculuğu ile Televizyon izleyicisinin ve senaristlerin dikkatlerini üzerinde toplamıştır. Farah Zeynep Abdullah’ın oyunculuğunu farkeden isimlerden birisi de Türkiye’nin ünlü komedyen- yönetmen ve oyuncusu olan Yılmaz ERDOĞAN’dır. Yılmaz Erdoğan yeni başlayacağı Kelebeğin Rüyası isimli proje için güzel oyuncuya teklif götürmüş ve Farah Zeynep Abdullah bu filmde Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat gibi usta oyuncularla birlikte oynayarak oyunculuk alanında büyük bir adım daha atmıştır.

2014 Yılında ise Türkiye’nin en yakışıklı ve en yetenekli oyuncularından birisi olan Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte başrolü paylaşacağı ” Kurt Seyit ve Şura ” isimli projeye başlamıştır. Bu dizi istenilen reytingleri veremediği için çok uzun süre ekranlarda kalamasa da Farah, bu dizide oyunculuğu ile yine beğeni toplamış ve herkesten tam not almayı başarmıştır.  Farah daha sonra sırasıyla birçok proje de yer alsa da 2016 Yılında ekranlara bir süre ara vermiş ve en son ise 2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Gülizar isimli dizi ile ekranlara dönüş yapmıştır. Bu dizinin de ekran ömrü uzun olmamış ve reytinglere kurban gitmiştir. Farah Zeynep Abdullah’ın şu anda ise TRT ekranlarında yayınlanan ” Masumlar Apartmanı” isimli dizi projesinde televizyon izleyici ile buluşmaktadır.

Yer Aldığı Filmler Ve Diziler

2010-2012 > Öyle Bir Geçer Zaman ki – Aylin Akarsu Talaşoğlu – Yardımcı kadın oyuncu

2014 > Kurt Seyit ve Şura – Şura – Başrol oyuncusu

2013 > Kelebeğin Rüyası – Mediha Sessiz – Başrol oyuncusu

2014 > Bi Küçük Eylül Meselesi – Eylül – Başrol oyuncusu

2014 > Unutursam Fısılda – Ayperi – Başrol oyuncusu

2016 > Ekşi Elmalar

2016 > Muhteşem Yüzyıl Kösem

2018> Gülizar

2020 > Masumlar Apartmanı

About biyografi yazarı

Check Also

Itzan Escamilla Kimdir? Elite Dizisi Samuel

İspanyol aktör Itzan Escamilla, genç yaşta başarılı bir kariyere imza atmış ve özellikle Netflix’in popüler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.