Aron Piper Kimdir? Elite Dizisi Ander

Elite dizisinde Ander karakterini oynayan Aron Piper kimdir? Aron Piper yaşı, boyu, kilosu, oynadığı diziler, sevgilisi, Instagram’ı nedir gibi sorularına bu yazımızda cevap veriyoruz.. Aron Paper hakkında bilinmeyenler için yazımızı okumaya devam edin..

Aron Piper Kimdir?

Aron Piper Almanya’nın Berlin şehrinde 29 Mart 1997 yılında doğdu. Tam adı Aron Julio Manuel Piper Barber.  Annesi İspanyol, babası Alman olan oyuncunun yakışıklılığı melez genlerinden geliyor olsa gerek. Piper 5 yaşındayken ailesi İspanya’nın Barselona şehrine taşındı. Bu yüzden ünlü oyuncu İspanyol gibi yetişti. Hem Almanya hem de İspanyol vatandaşı olan Piper, İspanya’da sanat ve drama üzerine eğitimler aldı. Bunun yanı sıra oyuncu bir de müziğe ilgi duyuyor.

1.80’lik boyu ve fiziğiyle dikkat çeken oyuncu 76 kilodur. Modayı yakından takip eden oyuncu kıyafet seçimleriyle kişiliğini yansıtıyor. Gündelik hayatında giymek için seçtiği sade parçaları bile ustalıkla bir araya getirerek dikkat çekici olabiliyor.

Aron Piper Kariyeri

Aron Piper’in oyunculuk serüveni henüz küçük yaşlardayken başladı. 2004 yılında daha 7 yaşındayken The Gunman adlı filmde yer aldı. Daha sonra 2011 yılında Maktub adlı bir filmde boy gösterdi. Bir sene sonra Fracaso Escolar isimli filmde rol aldı. İlk dizi projesi ise Centro Medico adlı dizide Adrian rolüyle oldu. Bu dizide 2 sezon boyunca yer alan oyuncu daha sonra onu ünlü yapan Elite dizinin kadrosuna dahil edildi. Dizide Ander karakterini oynayan Piper, uluslararası bir üne sahip oldu. 2018 yılında yayınlanan dizinin çekimleri devam ederken Derecho a Sonar isimli bir dizide de oynadı. 2020 yılına gelindiğinde ise El Desorden Que Dejas isimli televizyon dizisinde oynamaya başladı. Netflix platformunda da yayınlanan bu dizi Carlos Montero’nun aynı isimli romanından uyarlanan bir İspanyol dizisidir. Dizide Aron Piper’in yanı sıra Tamar Novas, Roberto Enriquez, Inma Cuesta ve Barbara Lennie gibi isimler de yer almaktadır. 

Piper bir süre önce yine Netflix yapımı olan El Desorden Que Dejas isimli dizide Lago karakterini oynamıştır. Oyuncunun çıkardığı bir single çalışması da vardır.

Aron Piper Hakkında Bilinmeyenler

Oyuncu çekimlerden arta kalan zamanlarında dışarı çıkmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sevmektedir. Paylaşımlarına bakıldığında yüzmekten hoşlandığı görülmektedir. Havuz ya da deniz farketmez, Piper için suda olmak son derece rahatlatıcı hissettirmektedir.

Oyuncu spor araç tutkunu olarak parlak kırmızı renkte bir Ferrari California’ya sahiptir. Sette değilse onu arabasında görmek mümkündür.

Aron Piper İspanyolcanın yanı sıra Almanca ve İngilizce’yi akıcı olarak konuşabiliyor. Dil konusundaki yeteneği ilerleyen zamanlarda oyuncuyu farklı projeler içerisinde görmemizi sağlayabilir.

Piper oyunculuk yolunda kendisine Robert Downey Jr. Robert’i örnek almaktadır. 40 yılı aşkın süredir sektörde yer alan oyuncu rol model olarak alınabilecek en etkili isimlerden bir tanesidir.

Elite dizisinde oynadığı karakterden dolayı Aron Piper’in gay olup olmadığı konusu sıklıkla gündeme gelmiştir. Sorulardan bunalan oyuncu konuya açıklık getirmek için bir röportajında biseksüel olduğunu dile getirmiştir. Oyuncuyla ilgili merak edilen bir başka soru da sevgilisi olup olmadığıdır. Oyuncunun resmi olarak açıkladığı bir sevgilisi yoktur.

Oyuncu Instagram paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelmektedir. Arkadaşlarıyla verdiği samimi pozlar ve ilginç fotoğraflarıyla dikkat çekmektedir. Ancak pek çok oyuncunun aksine kişisel hayatıyla ilgili çok fazla paylaşım yapmaktan kaçınmaktadır. Yaptığı işler dışında hayatında neler olup bittiğini sosyal medya hesaplarından anlamak mümkün değildir. Oyuncunun popüleritesi artmaya devam ettikçe sosyal medyayı nasıl kullanacağı merak ediliyor.. Şimdilik seçtiği projeler ve duruşuyla Aron Piper’in uzun süre daha gündemde kalacağını düşünüyoruz.

About admin

Check Also

Itzan Escamilla Kimdir? Elite Dizisi Samuel

İspanyol aktör Itzan Escamilla, genç yaşta başarılı bir kariyere imza atmış ve özellikle Netflix’in popüler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.